Likwidacja sklepu, Obniżka 30%

Dr. Nona - Archebakteria dla Twojego zdrowia i piękna
Preparaty z bioskładników i minerałów Morza MartwegoGościec

Co to jest gościec?

Gościec - to chroniczny stan zapalny, który ogarnia cały organizm, szczególnie poraża osłonki stawów.

Przyczyną rozwoju zapalenia stawów mogą być takie choroby jak: zapalenie kręgosłupa, toczeń skóry i sklerodermia (twardzina skóry).

Gościec z reguły poraża stawy dłoni, nadgarstka, stóp, kostek i kolan. Charakterystyczne w przypadku porażenia jest bolesność, wrażenie ciepła i opuchlizna. W miarę postępowania choroby następuje deformacja stawów dłoni i stóp.

Leczenie gośćca metodami medycznymi

W większości przypadków gośćca powszechnie stosowane środki medyczne dają ograniczone efekty. Współczesna medycyna nie jest w stanie objąć całego obrazu choroby.
W pierwszej kolejności stosuje się aspirynę lub inne niesterydowe środki przeciwzapalne (NPZS). Preparaty te w leczeniu gośćca tłumią symptomy, ale nasilają działanie czynników sprzyjających postępowi choroby.

Ustalono, że w tej chorobie NPZS potęguje przepuszczalność, w tym przypadku, super przepuszczalność układu pokarmowego pacjentów. U chorego na gościec, NPZS powodują groźne uszkodzenia żołądka i jelit np. wrzody, krwotoki i perforację (dziurki w ściankach organu). Przez stosowanie NPZS, co roku około 20000 (dwadzieścia tysięcy!) chorych na gościec trafia do szpitala, z tej liczby aż 2600 pacjentów umiera.

Szczegółowo o kortykosteroidach

Kortykosteroidy - to hormony steroidowe wydzielane przez korę nadnerczy pod wpływem andrenokortykotropiny. O ile długie stosowanie kortykosteroidów tłumi naturalne tworzenie odpowiednich hormonów w nadnerczach, nagłe przerwanie ich przyjmowania może doprowadzić do zapaści lub nawet śmierci. Nie wolno zmieniać dawki stosowanego kortykosteroidu bez zalecenia lekarza.

Efekty uboczne stosowanych kortykosteroidów są wprost proporcjonalne do wielkości dawki i czasookresu stosowania. Efekty uboczne, w większości przypadków, występują nie w związku z zażywaniem wysokich dawek w krótkim czasie, a w rezultacie długiego stosowania.

Przy niskich dawkach (mniej niż 10 mg dziennie) najbardziej widocznymi efektami ubocznymi są: zwiększony apetyt, wzrost wagi, zatrzymywanie w organizmie wody i soli, a także podatność na infekcje. Te skutki występują praktycznie zawsze. Oprócz tego występują depresje i inne zaburzenia emocjonalne. U kobiet zwiększa się owłosienie twarzy, bezsenność, osteoporoza, skłonność do tworzenia się skrzepów we krwi.

Dlatego należy zastanowić się nad długością stosowania środków konwencjonalnych, powodujących tak groźne w skutkach efekty uboczne. W brytyjskim czasopiśmie medycznym "Lancet" było opublikowane sprawozdanie z badań nad grupą 113 pacjentów z gośćcem, poddanych leczeniu współczesnymi preparatami leczniczymi. Po upływie 20 lat, mimo nasilonego leczenia środkami tradycyjnymi, tylko 18% wszystkich pacjentów mogło wrócić do normalnego życia, bo 54% zmarło lub pozostawało w stanie zupełnej niezdolności do pracy.

Wniosek:

Istniejące współczesne metody leczenia nie gwarantują pacjentowi długotrwałej ulgi. Dlatego rekomendujemy Państwu naturalne metody leczenia, które nie powodują niepożądanych skutków ubocznych.

Objawy i symptomy gośćca

Gościec zwykle zaczyna się stopniowo. Na początku pojawia się uczucie zmęczenia, podwyższona temperatura, ogólne osłabienie i wreszcie tępy dokuczliwy ból w stawach. W ciągu kilku tygodni stawy zaczynają puchnąć. Dotykanie ich sprawia ból. Regułą jest, że początek choroby obejmuje cały szereg stawów, przy czym, zauważa się typową symetrię tzn. choroba dotyka jednocześnie stawy obu dłoni, obu nadgarstków. Tylko u 1/3 chorych zostaje porażony jeden lub kilka stawów.

Bardzo często występuje syndrom nadgarstka (ból i drżenie palców, spowodowane ściskaniem nerwu w obrębie nadgarstka) i fenomen Rejno (przy którym krążenie krwi w kończynach silnie zmniejsza się gdy jest zimno). Niekiedy pod skórą na powierzchni kości tworzą się miękkie guzy. Zdjęcia rentgenowskie pokazują obrzęk tkanek miękkich, erozję chrząstek i zwężenie w torebce stawowej, a we krwi obecny jest czynnik reumatoidalny.

Program stosowania preparatów Dr.Nona

 1. Stosowanie antyoksydantów
  • Ravseen - 3 kapsułki rano, przed posiłkiem, przez 3 miesiące.
  • Reumoseen - po 1 miesiącu stosowania Ravseenu dodajemy jeszcze po 1 kapsułce Reumoseenu, rano i wieczorem, 15 min. po posiłku.
  • Po zakończeniu cyklu z Ravseenem i Reumoseenem proponujemy Pulmoseen - 1 kapsułka rano i wieczorem lub Okseen - 2 kapsułki rano, przed posiłkiem lub Faza-9 - 2 kapsułki rano, przed posiłkiem.
  • Dakseen - 1/2 batonika dziennie popijając minimum 1 szklanką wody, przed posiłkiem.

  Konieczne jest podkreślenie, że antyoksydanty stosujemy we wszystkich etapach leczenia gośćca, ponieważ czynnikiem sprzyjającym tej chorobie jest proces wolnorodnikowy, który można stłumić jedynie poprzez przyjmowanie antyoksydantów. Zaostrzenie gośćca potęguje stosowanie w diecie wielu produktów np. pszenicy, kukurydzy, produktów mlecznych, wieprzowiny, a także pomidorów, bakłażanów i innych. To powoduje konieczność stosowania dodatków odżywczych (podanych powyżej), które zawierają brakujące w pożywieniu antyoksydanty.

 2. Herbata Gonseen
  - usuwa z organizmu toksyny, produkty rozpadu, wywołujące zaostrzenie gośćca. Należy zauważyć, że Gonseen likwiduje obrzęki i tym samym zmniejsza bolesność stawów. Gonseen daje chorym energię, poprawia nastrój i obniża uboczne skutki działania stosowanych konwencjonalnych preparatów. Ludzie chorzy na gościec są zwykle otyli, a Gonseen jest stosowany w programie na obniżenie wagi ciała.
  Sposób stosowania: 1 torebka herbaty Gonseen na 1/2 litra gorącej wody. Należy wypić w ciągu dnia do godz. 17,00.
 3. Przeciwbólowe środki zewnętrzne:
  • Solne kąpiele z Kwartetem soli. Bardzo przyjemny wieczorny zabieg, bez przeciwwskazań. Jedyny warunek: temperatura wody musi być równa temperaturze ciała. Czas trwania kąpieli ok. 10 minut. Można kąpać się codziennie.
   Jeżeli dokuczają nam bóle stawów palców rąk i/lub nóg, to należy codziennie, przez 10-15 minut moczyć ręce i/lub stopy w misce, używając odpowiednio mniej soli, temperatura wody musi być równa temperaturze ciała.
   Ten produkt daje Państwu unikalną możliwość doznania rozkoszy zanurzenia się w leczniczych wodach Morza Martwego, we własnej wannie. Jak zawsze w produktach Dr.Nona siła soli Morza Martwego uszlachetniona jest delikatnym działaniem leczniczych ziół.
   Są nimi:
   • Lawenda tonizująca skórę, dająca wrażenie relaksu i spokoju wewnętrznego.
   • Rumianek wpływający na stany zapalne i usuwający swędzenie skóry.
   • Tymianek usuwający ból, zwalczający stany grzybicze na skórze.
   • Ylang-Ylang pobudzający aktywność seksualną.
   Kąpiele w soli usuwają fizyczne, umysłowe i nerwowe wyczerpanie. Są bardzo pożyteczne w okresie rekonwalescencji. Podnoszą tonus mięśni brzucha, rąk, nóg i kręgosłupa. Stymulują możliwości seksualne.. W czasie kąpieli poleca się masaż bolących miejsc.
  • Maseczka iłowa - nanosić na ok. 30 minut na stawy porażone gośćcem. Maseczka iłowa ożywia i stymuluje procesy głębokich warstw skóry. Przy systematycznym stosowaniu podnosi elastyczność i sprężystość skóry. Zapobiega procesowi starzenia się skóry. Przywraca jej funkcjonalne właściwości utracone pod wpływem różnych czynników: stresu, złego odżywiania się, nagłego spadku wagi ciała. Łagodzi bóle kostno mięśniowe. Sprzyja rekonstrukcji elastycznych włókien skóry po porodzie (na brzuchu, piersiach) lub po dietach odchudzających. Pomaga pozbyć się znienawidzonych zmarszczek, przywrócić skórze sprężystość i elastyczność. Jeżeli w celu zrzucenia wagi wykonujecie Państwo specjalne ćwiczenia, pamiętajcie, że od niepożądanych kosmetycznych następstw uchroni Maseczka iłowa. Należy w tym celu stosować ją do masażu przed ćwiczeniami.

   Przy problemach gośćcowych, po 30 minutach od nałożenia maseczki, nie zmywając jej można nałożyć jeden z wyszczególnionych produktów:

   • Balsam SOLARIS, aby osiągnąć lepsze wyniki, zalecamy nanosić go 2 razy dziennie (rano i wieczorem) cienką warstwą na porażone części skóry.
   • Krem dynamiczny.
   • Krem do rąk i paznokci, paznokcie rąk i nóg bardzo często są obiektem ataku różnych szkodliwych czynników, tak wewnętrznych jak i zewnętrznych. Dzięki kompleksowi bioorganomineralnemu Morza Martwego i olejkom aromaterapeutycznym, krem skutecznie uswa problemy. Jest również wspaniałym środkiem do masażu. Zapobiega poceniu się nóg, jeżeli jest stosowany po kąpielach z solą. Kompozycja kremu posiada ochronne, odżywcze, przeciwzapalne i regenerujące właściwości. Jest szeroko stosowany po urazach, w celu szybkiej regeneracji skry i zmniejszeniu bólu.
Wszystkie preparaty Dr.Nona wspaniale łączą się z konwencjonalnymi metodami leczenia.