Likwidacja sklepu, Obniżka 30%

Dr. Nona - Archebakteria dla Twojego zdrowia i piękna
Preparaty z bioskładników i minerałów Morza MartwegoLekarz dermatolog radzi
Jak stosować kosmetyki firmy "Dr.Nona"

Praktyczne rady lekarza dermatologa
część II
dr ELENA KUCZA

W składzie kosmetyków firmy Dr.Nona zawarte są wszystkie mikroelementy Morza Martwego w swojej aktywnej biologicznie formie. Nie ma tutaj konserwantów - ich rolę spełniają lecznicze olejki aromatyczne oraz nie ma tłuszczów pochodzenia zwierzęcego. Natomiast są wszystkie witaminy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszej skóry, wszystkie potrzebne aminokwasy oraz struktury białkowe, skutecznie powstrzymujące proces starzenia skóry.
 • Jak zadbać o włosy
  Każdy z nas, czy to kobieta, czy mężczyzna, chce mieć gęste, lśniące włosy. Częste wizyty u fryzjera - układanie, rozjaśnianie czy farbowanie włosów powodują jednak ich osłabianie i wypadanie. Wszelkie choroby naczyń krwionośnych głowy również przyczyniają się do pogarszania stanu włosów i wstrzymują ich wzrost.
  Aby zapobiec powstawaniu tych problemów, bądź ich rozwojowi, zaleca się stosowanie poniższych produktów:
  1. Szampon codziennego użytku - włosy wymagają takiej samej pielęgnacji jak skóra. Dla dr Nony nie istnieje podział skóry czy włosów na tłuste, suche czy normalne. Włosy powinny być żywe i zdrowe!. Szampon codziennego użytku to całkowicie naturalny produkt, bezzasadowy - dlatego mało się pieni. Szampon ten pielęgnuje i wzmacnia włosy, odbudowując całą ich strukturę. Myj tym szamponem włosy tak często, jaka jest tego potrzeba.
  2. Do mycia głowy bardzo dobrze nadaje się też Żel do mycia Halo-Gel, który znakomicie normalizuje krążenie, co skutkuje bardzo szybkim odrastaniem włosów.
  3. Po umyciu głowy zaleca się zastosowanie Mineralnej odżywki do włosow, który skutecznie hamuje wypadanie włosów i odżywia je.
 • Jak zadbać o twarz
  Każda kobieta myśli o tym, by znaleźć cudowny krem, rozwiązujący wszystkie problemy związane z pielęgnacją skóry twarzy, zwłaszcza te związane ze zmarszczkami. Aby znaleźć właściwe rozwiązanie, trzeba nieco bliżej poznać potrzeby skóry.
  1. Oczyszczanie
   Najbardziej istotne jest dokładne oczyszczanie skóry. Do tego celu najlepiej nadaje się Szampon codziennego użytku lub Żel do mycia Halo-Gel, które są szczególnie odpowiednie do dokładnego i delikatnego oczyszczania najbardziej wrażliwych na uszkodzenia części skóry.

   Dodatkowo Szampon likwiduje stany zapalne naczyń krwionośnych i odżywia skórę. Dlatego, jeśli używamy Szamponu nawet myjąc twarz twardą wodą z kranu, nie doświadczamy przykrego uczucia "ściągnięcia" skóry. Na początek zaleca się używanie szamponu, ponieważ jest on hypoalergiczny, a znakomita większość ludzi, używających różnych kosmetyków, jest w większym lub mniejszym stopniu na nie uczulona (alergia może być ukryta !).

   Jeżeli na twarzy widoczna jest siatka naczyń krwionośnych, wówczas nie wolno używać "Żelu do mycia Halo-Gel". Produkt ten silnie pobudza przepływ krwi w naczyniach i stają się one szczególnie widoczne. Twarz należy przemywać szamponem dwukrotnie w ciągu dnia - rano i wieczorem.

  2. Kolejny etap - to maseczka.

   Firma Dr.Nona produkuje Maseczkę iłową do twarzy zwaną maseczką piękności. Słoiczek z maseczką zawiera 95% biologicznie czynnych iłów z Morza Martwego oraz dodatek olejków aromatycznych.
   Maseczkę stosuje się 2 razy w tygodniu, 5 - 7 minut (do wyschnięcia). Dla uzyskania silnego efektu przeciwzapalnego albo efektu liftingu, należy jako podkład pod maseczkę zastosować Balsam SOLARIS lub Krem do rąk i paznokci.

   Osoby, które mają maseczkę na twarzy mogą na początku odczuwać lekkie kłucie i poszczypywanie, następnie lekki chłód, świadczący o tym, że maseczka likwiduje stan zapalny w naczyniach; następnie, w miarę wchłaniania się składników maseczki w głąb skóry, co powoduje zwiększenie intensywności oddychania przez skórę, będzie można obejrzeć w lusterku wszystkie pory skóry twarzy. W następnej kolejności, w miarę wysychania maseczki, może pojawić się uczucie przyjemnego ciepła, świadczące o przywróceniu prawidłowego krążenia krwi w skórze.

   Jeżeli przed całkowitym wyschnięciem maseczki nadal się stwierdza uczucie ściągania, należy sobie pogratulować zabiegu liftingu skóry. Maseczka ma również silne działanie regenerujące i pilingujące.

   Jeżeli maseczka wyschnie należy przystąpić do jej zmywania. Należy to robić uważnie i bardzo starannie, ponieważ wnika ona głęboko w pory. Do zmywania maseczki można już wykorzystać Żel do mycia Halo-Gel. Szczególną uwagę należy zwrócić na czoło, nos i podbródek. Po zakończeniu zmywania należy skórę lekko osuszyć i oczywiście spojrzeć w lusterko jak wygląda nasza odmłodzona skóra.

  3. Następny etap do dobór kremu do twarzy.
   Są dwa obszary, na których skóra jest inna niż na pozostałej części twarzy. Są to: skóra wokół oczu i szyja. Do pielęgnacji tych obszarów służy Balsam pod oczy. Przystępujemy do nałożenia kremu. Dwa razy dziennie nanosimy Balsam pod oczy okrężnymi ruchami - należy zwrócić uwagę, że balsam nakładamy wokół oczu, a nie na powieki! Balsam bardzo skutecznie likwiduje obrzęki, zastoje w naczyniach krwionośnych, jest skuteczny w profilaktyce i poprawie wzroku oraz skutecznie likwiduje małe i średnie zmarszczki. Podobnie dwa razy dziennie nanosimy balsam na szyję: na zmianę z dołu ku żuchwie i od środka na zewnątrz.

   Do porannego "obudzenia" skóry, jej tonizacji i nawilżenia służy najlepszy na świecie, zdobywający Grand Prix na wszystkich wystawach kosmetycznych na świecie od 1996 r. Dynamiczny krem nawilżający. Ten krem nie tylko bilansuje nawilżenie skóry, lecz jest w stanie zatrzymać procesy starzenia skóry zarówno u ludzi młodych, jak w średnim i starszym wieku.

   Jest jeszcze jeden preparat, który powinniśmy stosować przynajmniej raz dziennie. To Balsam SOLARIS, który regeneruje naszą skórę i zabezpiecza ją przed promieniowaniem, szczególnie promieniowaniem ultrafioletowym. Balsam SOLARIS należy nanieść skórę na 30 min. przed wyjściem na słońce.

   Jeżeli ktoś ma problem ze zmarszczkami, powinien korzystać z Kremu Solaris z witaminą A. Jego stosowanie zastępuje operację plastyczną - po dwóch tygodniach regularnego stosowania dwa razy dziennie na krem, położony wcześniej. Krem nakładamy na te miejsca, gdzie najwcześniej pojawiają się zmarszczki np. wokół ust czy w kącikach oczu.

   Natomiast Krem do rąk i paznokci nadaje się bardzo dobrze do twarzy - szczególnie w upalne dni, kiedy skóra się poci. Wówczas jest bardziej odpowiedni niż krem dynamiczny. Krem do rąk i paznokci reguluje pracę gruczołów potowych, więc w upalne dni zapewnia skórze świeży wygląd, gdyż poza klatką piersiową i pachami właśnie skóra twarzy zawiera najwięcej gruczołów potowych.

   Jeżeli będziecie Panie poświęcać zdrowiu swojej twarzy codziennie tylko 5 min., to widoczny teraz efekt liftingu będzie trwały.

 • Jak zadbać o ciało
  Podaję propozycje Dr Nony na nadwagę, rozstępy skóry, obwisłe mięśnie, brak ruchu i wysiłku (proszę zwrócić uwagę, że produkty firmy Dr Nona skracają do minimum czas potrzebny do niezbędnej pielęgnacji naszego ciała). Kąpiel w Soli z użyciem Żelu do mycia Halo-Gel powoduje oczyszczanie każdej komórki naszej skóry (do wody przechodzą wszelkie toksyny z naszego organizmu) oraz doprowadzenie do niej niezbędnych mikroelementów Halo-Gel pozostawia na skórze piękny zapach.

  Po powrocie z pracy na 3 min. wchodzimy do łazienki i nakładamy "mieszankę iłową" (przepis poniżej) na miejsca stwarzające problemy od kolan do piersi. Mieszanka wysycha w ciągu 1 - 2 min. (po wyschnięciu nie brudzi ubrania). Przez najbliższe 1 - 2 godz. można wykonywać wszelkie prace w domu. Wieczorem kąpiel w soli i smarowanie wilgotnej skóry Balsamem SOLARIS. Usprawnia on krążenie limfy (pomaga likwidować cellulit !), odbudowuje skórę i zapobiega powstawaniu zmian w jej strukturze (wypryski, brodawki i pieprzyki).

  Rano - wziąć garść soli, zwilżyć wodą i nacierać ciało. Następnie na gąbkę wycisnąć trochę Żelu do mycia Halo-Gel i ponownie energicznie wymasować ciało, po czym wziąć prysznic i na wilgotną skórę nanieść Balsam Solaris. Po takim zabiegu wszystkie drzwi będą stały przed Wami otworem, Wasze ciała będą zawsze młode i nie będziecie mieć w domach problemów małżeńskich.

 • Jak zadbać o ręce
  Po pierwsze, trzeba dokładnie oczyścić dłonie. Codzienne dotykamy ogromnej ilości produktów chemicznych, które szkodzą naszym rękom. Do oczyszczania skóry stosujemy Szampon lub Żel do mycia Halo-Gel. dobrze jest zastosować maseczkę iłową, a także (ważne !) olejek z "Gonseenu" (skład produktu dalej). Jeżeli będziecie smarować dłonie olejkiem z "Gonseenu" 2 razy w tygodniu na noc (po nasmarowaniu założyć bawełniane rękawiczki) - to rano nie poznacie swoich rąk ! Do pielęgnacji stosujemy Krem do rąk i paznokci lub Balsam SOLARIS. Ten ostatni bardzo szybko odbudowuje uszkodzoną skórę na rękach, zaś Krem do rąk i paznokci bardzo skutecznie odbudowuje płytki paznokci, dlatego należy codziennie wcierać go w paznokcie. Jeżeli na rękach są bardzo widoczne żyły, należy koniecznie stosować Balsam Solaris, który spowoduje ukrycie się żył. Należy rozprowadzić go na dzień, od palców ku górze, masując każdy palec po kolei, co poprawi odpływ krwi.
 • Jak zadbać o stopy
  Pielęgnacja stóp to ostatni etap. Należy przygotować roztwór z 1 łyżeczki Soli na szklankę ciepłej wody, zamoczyć w nim 2 bawełniane skarpetki i założyć na stopy. Na to nałożyć worki foliowe i ciepłe skarpety. Teraz przez 2 godziny można wykonywać wszelkie prace domowe. Po 2 godz. skarpetki należy zdjąć, oczyścić pięty i nasmarować Kremem do rąk i paznokci. W ten sposób znakomicie radzimy sobie z problemami (zarówno profilaktyka, jak i leczenie) grzybicy stóp, nadmierną potliwością i przykrym zapachem. W przypadku żylaków postępujemy tak, jak z rękami, rozprowadzając Balsam SOLARIS od czubków palców do kolan. Należy pamiętać, że uzdrowienie żył nie jest procesem krótkotrwałym.
Preparaty specjalne
 1. Olejek z "Gonseenu":
  Słoik (np. 1 litrowy) napełniamy zużytymi saszetkami Herbaty Gonseen i zalewamy oliwą z oliwek. Podgrzewamy w kąpieli wodnej 2 godz. (ciepła kąpiel), po czym odstawiamy w ciemne miejsce na 2 - 3 doby. Po tym czasie saszetki wyjmujemy, mocno odciskamy i wyrzucamy.

  Olejek jest gotowy do użycia - ma szerokie zastosowanie w kosmetologii (np. do regeneracji skóry szyi - ciepły okład na 40 min.), przy masowaniu bolących pleców (zwłaszcza u osób ze zwyrodnieniami kręgosłupa), do smarowania skóry noworodków przy potówkach - działa silnie przeciwzapalnie, do poprawy stanu cienkich matowych włosów - wcieramy ciepły olejek w skórę głowy i zawijamy folią na 40 min., do regeneracji skóry rąk.

 2. Nalewka z "Gonseenu"
  Słoik (napełniony jw. herbatą Gonseen) zalewamy wódką 40%, odstawiamy w ciemne miejsce na kilka dni. Nalewka służy do okładów, nacierań, przy bólach żołądka na czczo.
 3. Preparat na porost włosów
  Na 1 litr wódki 40% 2 czubate łyżeczki Soli ylang-ylang, Żelu do mycia Halo-Gel, Szamponu Morskiego i Balsamu SOLARIS. Wymieszać i odstawić na 3 dni. Po 3 dniach dodać łyżkę stołową spirytusu, aby rozpuścić warstwę powierzchniową preparatu. Wcierać codziennie w skórę głowy.
 4. Mieszanka iłowa do ciała
  Należy 2/3 opakowania Maseczki iłowej przełożyć do słoika o poj. 1 litra. Przygotować roztwór dowolnej Soli z 1 łyżeczki na szklankę wody. 1/3 szklanki tego roztworu wlać do słoika z maseczkę i rozmieszać. Dodać 1 opakowanie Balsamu SOLARIS, 1 opakowanie Mleczka do twarzy, 8 łyżek Żelu Halo-Gel, 8 łyżek Szampon codziennego użytku. Starannie wymieszać, ewentualnie dodać jeszcze roztworu soli by uzyskać konsystencję słodkiej śmietanki.